Kayıtlar

Nisan 3, 2016 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

depremler oluyor beynimde.

.. Bilemezsin hiç bir zaman kimin ne ve nasıl sana gelebileceğini..
..Ya hayat şaşırtır seni yada insanlar mahal verir, yoksa insanlığın geldiği nokta hiçte şaşırtıcı olmadı gözümde.
.. önemli olan ne biliyormusun ?
kimsenin hakkına girmemek, kimseye ihanet etmemek, ve üstesinden gelemiyceğin durumun başına geçmemek .. haksızmıyım..

.. bekleme yüreğinden herşeyi silip atmasını, bu haksızlık olur yaşadıklarına..  hatırla anımsa gülümse .. varmı yapacak başka bi halt.. belki iki duble belki 1 paket sigara yada kanser eden şarkılar hepsi senin için hazırolda.
...fazla değer iyi değildir bilirsin, belki yemişindir kazık yada tam zamanında okudun bunu yeni yedin !
yanlışı karşında arama kendinde bulacaksın düşünürsen eğer.. gerek yok ! yalnız geldin yalnız gideceksin arkadaş ne bu tripler , mecburmusun ? hayır değilsin .. bekleme yapma devam et o halde.....
.. Bir gün belki kitap yazar kafanızı şişiririm kim bilir.. ama şimdi değil .. rabbim unutulmayan anıları nasip ettiğinden beri yenili…

her telden..

.. can sıkıcı olaylar her zaman olacaktı bunu biliyordum, konu bilmek değildi işte her seferinde aynı derecede canımı sıkabiliyor olmasıydı.
.. ders almak diye bişey var hayatta, öğrenmek çaba sarfetmek , değerli olmak , değer vermek , bütün kavramlar bi yana insan olmak öyle etten kemikten değil maneviyattan ruhen ..
.. dünya çok daha acımasız bir hal aldı teknoloji ilerledikçe, yüksek mevkide bulunan insanlarımızın kişisel rantlara yada canları, vatanın birliği uğruna göz ardı edebilmeleri gerçekten büyük bir çelişki.
.. en çokta çocuklar yaralıyor beni , o savunmasız halleri , boncuk gözleri, masumiyetleri, bilmiyorum sanki çocuk olmaları ırklarını yada dinlerini etkilemiyor her dilde çocukcalar.
.. etrafımda olan insanlarla, olmayan insanların aralarında ancak bu kadar boşluk olurdu ki bende o boşluğun içindeyim zaten..
.. şöyle bir karar alıyor insan, en yakınından da anlaşılamadığını  görünce, arada ki çizgiyi aştığın anda gereksiz laubali hallere karşı koyamıyorsun ve buda iliş…